Festivalist — Viljandi Kitarrifestival

Festivalist

Üha populaarsemaks kujuneva kunstivormi – kitarrimängu – edasise arengu toetamiseks, otsustasid muusikud Ain Agan, Robert Jürjendal ja Aleksei Saks lüüa käed ning tuua kõigi Eesti muusikasõpradeni selle mitmekülgse pilli erilised ilmed ja väljendusviisid. Selleks asutati MTÜ Viljandi Kitarrifestival ning aastal 2008 leidiski aset esimene improvisatsioonilise kitarri festival.

Viljandi Kitarrifestivali eesmärgiks on edendada improvisatsioonilist ja stiiliülest kitarrimängu. Festivalil on võimalik kuulda eri muusikastiile esindavaid improviseerivaid kitarriste ning tutvuda erinevate improviseerimisvõtete, mängutehnikate ja kitarritüüpidega. Sündmus koondab kitarrimängijad Eestist ja välismaalt, arendades seejuures rahvusvahelist ning kitarriõppe alast koostööd, mis on üheks väga oluliseks eesmärgiks.  Samuti moodustavad Viljandi Kitarrifestivali väga olulise osa tudengitele mõeldud artistide poolt läbiviidavad töötoad.  Aastate jooksul on välja kujunenud tava, et festivali nädala esimene pool on pühendatud Eesti ja erinevatest Euroopa kõrgkoolidest kutsutud tudengitele,  teine pool aga Eesti ning välismaa muusikutele.

MTÜ Viljandi Kitarrifestival annab välja ka iga-aastast Tiit Pauluse nimelist Noore Kitarrimängija Preemiat, mis aitab ühel väljapaistval Eesti noorel muusikul ennast kitarriõpingute alal täiendada.  Antud preemia osaliseks on olnud au saada juba neljal noorel talendil. Preemia väljastamisega soovib festival jätkata kindlasti ka tulevikus. Samuti soovib muusikasündmus hoida ka kitarrimeistrite päeva traditsiooni, kus avaneb võimalus kohtuda Eesti parimate pillimeistritega, imetleda ja proovida nende pille ning tutvuda kitarri õppematerjalidega.

Sündmuse raames on kitarrifestivali lavalaudadele jõudnud mitmed kodumaised tipptegijad ja  tunnustatud kitarrivirtuoosid välismaalt. Viljandi Kitarrifestival on iga aastaga muutunud aina menukamaks muusikasündmuseks. Aastate vältel on festivali raames toimunud kontserdid leidnud aset põhiliselt Viljandi linnas, kuhu sündmus oma erilise atmosfääriga suurepäraselt sobitub, kuid festival on võimaldanud nauditavaid kontserte külastada ka teistes linnades. Viljandi Kitarrifestivali raames on võimalik olnud osa saada kaunitest muusikaelamustest ning erilistest ja kirjeldamatutest hetkedest.

“Ei ole midagi kaunimat kui kitarri kõla… Välja arvatud ehk kahe kitarri kõla“
Frédéric Chopin