Viljandi Kitarrifestival 2018 piletid nüüd müügil!

04.juuni 2018

Sellel aastal täitub oktoobris Viljandi taas kitarrihelidega, sest 09.10.-14.10. on toimumas 11. Viljandi Kitarrifestival. Viljandi Kitarrifestivali kontserdid toimuvad nii traditsioonilises kontserdipaigas, nagu Pärimusmuusika Ait kui ka tavatumates paikades, nagu Kondase keskus, Ugala teatrikohvik, Nukuteater, kohvik Fellin. Lisaks Viljandi linnale leiavad kontserdid aset ka Õisu mõisas ja Holstre magasiaidas.

Viljandi kitarrifestivali näol on tegemist rahvusvahelise festivaliga, kus igal aastal astuvad üles artistid nii kodu- kui ka välismaalt. Selleaastases programmis on kokku 16 kontserti, mille seast on igale maitsele midagi leida. „11. Viljandi kitarrifestival, kus esinevad eesti muusikud oma uute projektidega ning tunnustatud muusikud erinevatest riikidest, on Eesti muusikapildis ainulaadne. Eelnevaid festivale jäävad eelkõige meenutama koostööprojektid Tallinna Kammerorkestriga, Eesti Filharmoonia Kammerkooriga ja keelpillikvartetiga Prezioso. Selle aasta kitarrifestivali eriprojekt on Laulvad Kitarrid,“ sõnab festivali kunstiline juht Ain Agan.

Eelmisel juubeliaastal tuli jõulude eel esmakordselt kokku koosseis, kes andis kontserdi kahel õhtul Tallinnas ja Tartus. 11. Viljandi Kitarrifestivalil saab neid muusikuid taas ühel laval näha. Laulvate Kitarride  koosseisu kuuluvad Vaiko Eplik, Riho Sibul, Mari Jürjens, Jaak Tuksam, Jaak Johanson, Lepatriinu, Ain Agan ja Andre Maaker. Esitamisele tulevad parimad palad iga artisti repertuaarist ning ühised üllatused.

Lisaks Laulvatele Kitarridele on selle aasta festivalil palju põnevaid artiste. Näiteks välismaalt saab kuulata Julian Lage Duot USA-st ja Antoine Boyer & Samuelitot Prantsusmaalt . Nad täidavad oma muusikaga Pärimusmuusika Aida suure saali. Välismaistest artistidest tasub veel mainida Rootsist pärit 26-aastast Susanna Risbergi, kes on oma põlvkonna üks väljapaistvamaid ja edukamaid kitarriste. Risbergi kohta on öeldud, et ta püüab tähelepanu oma ettearvamatu ja nüansirohke muusikaga.

Välisartistide kõrval astub lavale ka meie oma armastatud kitarrivirtuoos Raul Vaigla tütre Mariega ja Triller, kuhu kuuluvad Vaiko Eplik, Andre Maaker ja Ain Agan ning esitusele tulevad Vaiko Epliku kirjutatud instrumentaalpalad. Pärimusmuusika Aida suures saalis hakkab publikut oma rütmidega hullutama ka Mahavok, kelle kitarrist ja klahvpillimängija Heini Vaikmaa tähistab sel aastal oma 60. juubelit. Eelnimetatud artistide kõrval astub lavale ka eelmisel aastal Tiit Pauluse preemiaga pärjatud Kalle Pilli.

MTÜ Viljandi Kitarrifestival annab välja noore kitarrimängija preemiat ja ühekordset stipendiumi, mille eesmärk on väärtustada väljapaistvaid Eesti noori muusikuid ning innustada kitarriõpingute  alast enesetäiendamist. Tiit Paulust peetakse kitarrilegendiks, üheks mõjukaimaks eesti džässkitarri ja improvisatsiooni õpetajaks ning temanimelist preemiat antakse välja igal Viljandi Kitarrifestivalil. Varasema preemia laureaadid on näiteks Virgo Sillamaa, Erki Pärnoja, Paul Neitsov ja Merje Kägu.

Viljandi Kitarrifestival toimus esimest korda 2008. aastal eesmärgiga populariseerida ja arendada Eesti kitarrimängu. Tänaseks  on sellest saanud rahvusvaheline festival, kus igal aastal astuvad üles artistid nii kodust kui välismaalt.

Vaata ka festivali programmi.

Piletid on saadaval Piletilevis.

Külasta OÜ Veebiaken kodulehekülge