Viljandi Kitarrifestival 2016 tõi kokku sajad kitarrimuusika austajad ja kitarrilegendid!

18.okt. 2016

Viljandi Kitarrifestival pakkus taaskord tõelist kvaliteeti.  Viljandi sumises möödunud nädalal sadadest kitarrimuusika austajatest ning muuhulgas selgus järjekordne Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia võitja. 

Festivali esinejate nimistu on igal aastal ootamatu ning seda positiivses tähenduses, sest korduvalt võib sealt leida uskumatuid üllatusi, mõnusa tasakaalu ja tõelisi legende. Tänavu väisas festivali raames Viljandit ka ansamblist Focus tuntud kitarrist Jan Akkerman koos oma bändiga. Kontsert tõi loomulikult täis saali ja unustamatud emotsioonid.

Festivali korraldajate sõnul tabas neid möödunud nädala jooksul üsna mitu telefonikõnet sisuga: „Kas tõesti selline kitarrist viibib Eestis ja annab ka kontserdi?” Kuigi artistide nimistu Viljandi Kitarrifestivalil näib tihti uskumatu, saavad kunstilise juhi Agana ideed reaalsuseks ning juba 9. korda toimunud festival õigustab aasta-aastalt üha tugevamini oma kohta meie kultuuriruumis.

Olulise osa festivalist moodustab ka noorte harimine. „Festivalil toimuvate töötubade kaudu saavad noored väärtusliku võimaluse koguda teavet ja tarkust oma ala parimatelt nii Eestist kui kodumaalt,” seletab Agan. Samuti annab Viljandi Kitarrifestival traditsiooniliselt välja Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemiat, mille laureaadiks osutus tänavu Merje Kägu, kes end hetkel Norras täiendamas on.

Viljandi Kitarrifestivali muudab eriliseks selle vahetu ja inspireeriv atmosfäär. Korraldajate sõnul on selles väga oluline roll kõikidel toetajatel ja koostööpartneritel ning loomulikult publikul, suurepärastel muusikutel ja Viljandi linna mõnusal õhustikul, mis kõik sulab kokku üheks imeliseks tervikuks. Järgmine, juubelihõnguline 10. Viljandi Kitarrifestival toimub 10. – 14. oktoobrini 2017.

Vaata 2016. aasta festivali galeriid meie Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/305625986174903/photos/?tab=albums

 

Külasta OÜ Veebiaken kodulehekülge