Viljandi Kitarrifestival 10: Eestit väisab kitarrigeenius Kurt Rosenwinkel

19.juuli 2017

 

Üheksa aasta jooksul on Viljandi sügiseti kihanud heast muusikast ning maailmatasemel muusikutest, kes on kokku toonud hulganisti kitarrisõpru siit ja sealtpoolt piiri. Sel aastal on põhjust aga armastatud festivali veelgi enam oodata, sest üheskoos tähistatakse juba 10. tegutsemisaastat. Sel puhul ei ole esinejate nimistuga tagasi hoitud ning juba ongi müügile saabunud esimesed tõelised maiuspalad.

On tähelepanuväärne, et festival toob Eestisse maailmanimesid, sõna otseses mõttes staare, kelle kontserdikülastuseks fännid tihti valmis ise pikka teekonda ette võtma. Nii esineb sel aastal Viljandis Ameerika džässkitarrist ja klahvpillimängija Kurt Rosenwinkel. Rosenwinkeli tähelepanuväärne karjäär algas 1990ndatel.  Sellest ajast alates on ta koos mänginud oma aja parimatega nagu Brad Mehldau, Brian Blade, Mark Turner, Joshua Redman, Chris Potter; aga ka džässi suurmeistritega nagu Joe Henderson, Paul Motian ja Gary Burton. Rosenwinkeli kustumatu panus muusikasse on läbi imbunud džässi sügavamatest traditsioonidest, mis võimaldab tal oma kunsti viia uute tasemeteni, milleni ükski teine kitarrist pärast tema saabumist pole küündinud. “Tema unisoonis falsetiga kaasalaulmine oma kitarrimängule,  kitarrikäsitlus ja kõlaesteetika, mis on laia soundispektriga kohati isegi ülevürtsitatud, on üks ja ainus – see muusik on Kurt Rosenwinkel”, sõnab festivali kunstiline juht Ain Agan. Viljandi Kitarrifestivali kümnendat sünnipäeva kokkuvõtval kontserdil 14. oktoobril kell 21 Pärimusmuusika Aida suures saalis astub Rosenwinkel üles koos oma trioga, kuhu kuuluvad ka bassimängija Dario Deidda ning trummar Gregory Hutchinson.

Viljandi Kitarrifestivali esinejate nimistu saab aga olema kirju ning artiste, kes Rosenwinkelile sugugi alla ei jää, on teisigi. Samuti saab kuulda juba õdusaks traditsiooniks kujunenud öökontserti Viljandi Vanas Veetornis, väisata kontserti Viljandi Nukuteatris ning osaleda mõnusatel jämm-sessioonidel Tegelaste Toas, aga sünnipäevapidustustele kohaselt valmistatakse ette nii mõnigi üllatus. Peagi avalikustatakse kogu festivali kava ning õdusaks nädalalõpuks tulevad müüki ka festivali nädalavahetuse passid.

Viljandi Kitarrifestival toimub 10.-14. oktoobrini 2017.

Kurt Rosenwinkeli piletid Piletilevis

 

Külasta OÜ Veebiaken kodulehekülge