Kreisberg meets Veras (USA)

R, 11. oktoober 2019 21.00
Pärimusmuusika ait, suur saal
Osta nädalalõpu pass siit.

Laval Jonathan Kreisberg (elektrikitarr) ning Nelson Veras (klassikaline kitarr).

Kõige paremad koostööd sünnivad tihti kahe unikaalse isiksuse vahel, kes kombineeritult loovad midagi, mis ületab kõike, mida nad individuaalselt saavutada suudaksid. Kui need kaks muusikalist isiksust leiavad ühise keele, vallates siiski erinevaid spetsiifilisi helisi ja lähenemisi, võivad tulemused esitada neile väljakutse leidmaks uusi kõrgusi ja võtta innustunud publik teekonnale kaasa.

Selline on muusikaline ja isiklik sõprus kitarristide Jonathan Kreisbergi ja Nelson Verase vahel.  Eelseisvad salvestused ja tuurid tutvustavad publikule uut heli kitarrimaailmas.

Jonathan Kreisberg on tuntud oma oskuse poolest kombineerida ajatut meloodikat ja ameerika swingi edasipüüdleva joone ja tekstuuriga. Tema muusika meelitab jätkuvalt kasvavat rahvusvahelist fännibaasi ja mõjutab järgmist muusikute generatsiooni. Ta on erinevate koosseisudega üles astunud üle terve maailma ning salvestanud mitmeid kritiiliselt tunnustatud plaate. Ta on muusikat mänginud ja salvestanud mitmete jazzi legendidega nagu Dr. Lonnie Smith, Joe Locke, Lee Konitz, Bill Stewart ja Larry Grenadier ning esitanud 20. sajandi teoseid sümfooniaga New World Symphony Michale Tilson Thomase juhtimisel.

Nelson Veras on pikalt olnud üks kitarrimaailma suurimaid saladusi oma unikaalse stiiliga, mis on kombinatsioon klassikalise kitarri tehnikast, ultramodernsest jazzist, klassikalisest harmooniast ja Brasiilia juurtest. Pat Metheny avastas Verase kui viimane oli 14-aastane ning pärast seda võitis poiss mitmeid auhindu veel enne 19-aastaseks saamist. Aastal 1998, kui oli 20-aastane, sai Verasest üks kolmest kolmest Premio Visa of Brazilian Music võitjatest koos Hamilton de Hollandaga ja Andre Mehmariga. Ta on salvestanud mitmeid plaate enda muusikaga ning esinenud teiste seas koos nimedega nagu Steve Coleman, Michel Petrucciani, Tomasz Stanko ja Manu Kaché.

Tsitaate suurepärastelt kaasmuusikutelt

Jonathan Kreisberg ja Nelson Veras on tänapäeva ühed leidlikumad kitarristid. Nende ühiselt loodud album on justkui maamärk, mitte ainult kitarrimaailmas, vaid kogu 21. sajandi muusikamaailmas.” – Chico Pinheiro, kitarrist ja helilooja

Kaks minu lemmikut kitarristi perfektses sümbioosis. See on vaieldamatult üks parimaid kitarriduosid, mida mul on tänaseni olnud võimalus kuulata. Värskendav ja inspireeriv!” – Lionel Loueke, kitarrist ja helilooja

 

Külasta OÜ Veebiaken kodulehekülge