Yamandu Costa & Tallinna Kammerorkester (BRA / EST)

L, 12. oktoober 2019 17.00
Pärimusmuusika ait, suur saal
Osta nädalalõpu pass siit.

Lavale astuvad kitarrivirtuoos Yamandu Costa ning Tallinna Kammerorkester Risto Joosti juhendamisel. Esitamisele tuleb kava “Concerto Fronteira: I. Fiesta”. 

Yamandu Costa on Brasiiliast pärit kitarrivirtuoos, keda on nimetatud kõigi aegade üheks suurimaks Brasiilia muusikageeniuseks. Ta suudab täita saali rõõmu ja vaimustusega, pannes publiku tunnetama sügavat lähedast sidet esineja ja tema kitarri vahel. 

Brasiilias sündinud Yamandu Costa alustas muusikaõpinguid juba 7 aastaselt ansamblijuhist isa Algacir Costa juhendamisel. Hiljem viimistles ta oma mänguoskust Brasiilias elava Argentina kitarrivirtuoosi Lúcio Yanel käe all. Viieteistkümnenda eluaastani oli noormehe ainsaks muusikaliseks harijaks Brasiliia, Argentiina ja Uruguay rahvamuusika. Pärast Radamés Gnatalli muusika kuulamist otsustas noor Yamandu alustada professionaalset muusikuteed ja hakkas õppima mitmete teiste suurte Brasiilia muusikute Baden Powelli, Tom Jobimi, Raphael Rabello loomingut. 17-aastaselt esines Yamandu esimest korda suurel laval São Paulos ning sellest alates on teda tunnustatud kui üht andekamat Brasiilia kitarristi.

Yamandu Costa on erakordsete võimetega virtuoos, improvisaator, helilooja ja arranžeerija, kellele jäävad kitsaks ühe muusikastiili piirid, ta loob uusi stiile, kombineerib neid omavahel ja avardab võimalusi, kasutades selleks oma 7-keelset kitarri.

.

Tallinna Kammerorkestri asutas 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste. Kahe aastakümne jooksul on neist kujunenud üks Eesti esindusorkestreid, kes on oodatud külalisesineja paljudel kontserdilavadel Euroopas ja mujal maailmas.

TKO on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solisti ja kammermuusikuna.

.

Projektist lööb dirigendina kaasa Risto Joost.  V Jorma Panula nimelise dirigentide konkursi ning 2015. aastal Nikolai Malko nime kandval Kopenhaageni rahvusvahelise konkursi laureaat Risto Joost on tunnustatud dirigent nii ooperi- kui kontserdilavadel. Risto Joosti repertuaar ulatub barokist kaasaegsete heliloojate teosteni.

Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajad valisid aasta muusikuks 2018 dirigent Risto Joosti kõrgete väärtuste kandmise ja edasiandmise eest muusikas. 2016. aastal pälvis JoostEesti Muusikanõukogu helikunsti sihtkapitali aastapreemia ning 2011. aastal Eesti Vabariigi noore kultuuritegelase preemia.

Külasta OÜ Veebiaken kodulehekülge