Öökontsert: Donato D’Antonio & Tiit Peterson (ITA/EST)

R, 11. oktoober kell 23.00
Kondase keskus

Osta pilet SIIT

Itaalia-Eesti kitarriduo on tuuritanud varemgi ning muuhulgas koos plaadistanud Eesti oluliste heliloojate kitarriteoseid. Virtuoosid esitavad kunstimuusemi rahulikus õhkkonnas kuumasid Hispaania, Itaalia, Kuuba ja Argentiina viise. Muuhulgas näiteks valitud palad Rossini „Sevilla habemeajajast”, Cervanteselt, Piazzollalt, Albéniz’lt ja paljudel teistelt heliloojatelt, kelle temperamentsed palad hallis Viljandi sügisöös kaikuma jäävad. See on kontserdisoovitus neile, kes tahavad särtsakat kitarrielamust, mis Vahemere-äärsed emotsioonid meile lähemale toovad.

D’Antonio on sündinud Šveitsis, kuid elanud ja õppinud Itaalias. Ta on võitnud rahvusvahelisi kitarrikonkursse, andnud menukaid kontserte Itaaliast kuni Jaapani, USA, Soome ja Austriani, teinud koostööd heliloojatega, kirjanike ja näitlejatega. Ta on kirjutanud hulgaliselt muusikat nii ise kui ka koos heliloojate ja ansamblitega, täna töötab ta koos Open Quarteti, Tango Tyresi ja Grupo Candombega.

Tiit Peterson on lõpetanud Otsa-nimelise muusikakooli ja täiendanud end Moskvas. Peterson on oodatud esineja muusikafestivalidel Eestis, Skandinaaviamaades ja Euroopas. Kontsertreisid on viinud teda pea kõikjale Euroopasse. Tiit Petersoni lai repertuaar ulatub 16. sajandi muusikast uuemate heliteosteni. Aktiivsele interpreeditegevusele lisaks on Peterson koolitanud terve uue põlvkonna professionaalseid Eesti kitarriste ning on Tallinna Kitarrifestivali looja ja kunstiline juht.

Külasta OÜ Veebiaken kodulehekülge