Mõisakontsert: Petri Krzywacki – Joonas Tuuri Duo (FIN)

R, 11. oktoober kell 18.00
Õisu mõis
Osta pilet SIIT

Eksklusiivne kontsert Õisu mõisa luksuslikus atmosfääris. Müügil vaid väga piiratud kogus pileteid!

Petri Krzywacki ja Joonas Tuuri on duo, mida iseloomustab rütmiline julgus ning avatud lähenemine erinevatele džässistiilidele. Fookuses on rütmilisuse ja vabameelse mängulise suhtumise säilitamine. Esitatakse isikupärastatud standardeid, aga ka originaalloomingut.

Petri Krzywacki on Soomest pärit muusik, kes alustas lapsena visuaalkunstidega ja pöördus muusika poole alles teismeeas. Pärast omapäi alustatud klassikalise kitarri õppinguid, läks ta õppima Helsingisse pop- ja džässmuusika konservatooriumisse, kus ta pühendas end täielikult džässile. Ta on õppinud klaverit Nikki Ilesi ja kitarri Mike Walkeri ning Pete Sklaroffi käe all. Ta on mänginud teiste hulgas koos Leroy Jonesiga, Ulf Johansson-Werrega ja Ed Thigpeniga. Krzywacki näeb seost muusikaajaloo ning muusiku väljendusviisiga. Nimelt usub ta, et kui muusik tunneb ajalugu ning oskab sellega suhestuda, kaiguvad paremini edasi heliloojate sõnumid läbi aja.

Joonas Tuuri on Helsingist pärit bassimängija, kes tegeleb aktiivselt Soome džässmuusika maastikul. Lisaks enda kvartetile Joonas Tuuri Quartet, mängib ta gruppides nagu Lithium, Bowman Trio, Laura Annika Quartet ja Jonne Taavitsainen Threedom. Oma senise karjääri jooksul on Tuuril olnud au mängida selliste Euroopa modernse džässi suurkujudega nagu Alexi Tuomarila ja André Fernandes, Harold Mabern, Joe Farnsworth, Jim Rotondi ning Renato Chicco.

Külasta OÜ Veebiaken kodulehekülge