Viljandi Kitarrifestival 2014

Viljandi Kitarrifestival toimus 2014. aastal 14. – 18. oktoobrini, järjekorras juba seitsmendat korda. Festivali kontserdid toimusid Viljandis Pärimusmuusika Aidas, Nukuteatris, Vanas Veetornis ja Jazziklubis.

2014. aasta festivalil astusid üles välisartistid kokku viiest erinevast riigist, kelleks olid Jonathan Kreisberg Quartet (USA), Håkan Goohde Trio (SWE), Kalevi Uibo (FRA), Jarmo Saari (FIN), Olga Shishkina (FIN) ja Jon Gomm (UK). Programmist ei puudunud ka kodumaised artistid, kelleks on Erko Niit, Tõnu Tubli, Raul Vaigla, Kristo Käo ja Robert Jürjendal ning kooslused Mart Soo kvartett, Viljandi Guitar Trio, Aces of Basses ja Paul Daniel Band.

Lisaks kontsertidele toimusid festivali jooksul tudengitele mõeldud töötoad ja kitarrimeistrite päev. Töötubadesse olid oodatud kitarriõpilased Eestist ja välismaalt ning läbiviijateks olid festivalil üles astuvad artistid – see kõik kulmineerus tudengite soolonumbrite ja festivali kitarriorkestri meeleoluka kontserdiga. Kitarrimeistrite päevale olid aga oodatud kõik kitarrihuvilised inimesed. Päeva jooksul tutvustasid Eesti parimad pillimeistrid oma käsitsi valmistatud instrumente ning samuti oli kohapeal võimalus neid proovida ja tutvuda õppematerjalidega. Lisaks andsid pillimeistrid nõu ja abi, kuidas oma instrumendi eest hoolt kanda.

Õhtustel jämmidel Tegelaste Toas astus üles festivali majabänd ning panuse andsid ka festivali esinejad.

 

Külasta OÜ Veebiaken kodulehekülge