Viljandi Kitarrifestival 2013

2013. aastal toimus Viljandi Kitarrifestival kuuendat korda. 17.09 – 22.09 toimusid Viljandis, Tallinnas, Rakveres ja Kuressaares kontserdid, kus astusid üles erakordselt põnevad ning andekad kitarristid Eestist, Saksamaalt, Rootsist, Soomest, Norrast, Inglismaalt ja USAst.

Esmakordselt astus 2013. aasta festivali raames üles Eesti Filharmoonia Kammerkoor koos tuntud solistidega – Weekend Guitar Trio, Paul Daniel, Ain Agan ning Marzi Nyman (FIN), kes on rahvusvaheliselt üks tunnustatumaid Soome kitarriste. Kontsertidel Viljandis, Tallinnas ja Rakveres tulid esmaettekandele Eesti muusikute ja heliloojate Tauno Aintsi, Robert Jürjendali ja Raul Söödi uudislooming.

Lavalaudadele jõudis ka paljude südamed võitnud Peter Fessler (GER), kes avas festivalil sarja „Laulja/laulukirjutaja“. Muusikut peetakse Saksamaa esi-džässhääleks ning ta on auga teeninud kuulsuse rahvusvahelisel areenil. Fessler on kõrgelt tunnustatud ka paljude staaride seas, sh Randy Crawford, Bobby McFerrin jt. Festivalil särasid veel Paul Shigihara (GER) & Jaak Sooäär, Jim Lampi (UK) & Tanel Ruben ning südamliku kontserdi andis ka Norra muusik Knut Hem, kes astus üles koos Eesti muusiku Tõuniga. Viljandi Nukuteatri saalis leidis aga aset armastatud Riho Sibula soolokontsert ning loomulikult leidis kavas koha ka eelmisel aastal Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia võitnud Jaan Jaanson koos oma trioga. Lisaks pakkusid kontserdielamusi Andre Maaker Trio ja Ola Bengtsson Trio (SWE) ning festivalile lisas omapära eriline öökontsert Viljandi Vanas Veetornis, kus astusid üles Tiit Peterson & Neeme Punder, kes sel sumedal sügisööl tõid publikuni Urmas Sisaski „Tähistaevakontserdi“.

Viljandi Kitarrifestivali eesmärgiks on arendada improvisatsioonilist ja stiiliülest kitarrimängu. Festival koondab kitarrimängijad Eestist ja välismaalt ning arendab rahvusvahelist ning kitarriõppe alast koostööd. Festivali väga olulise osa moodustavad artistide poolt läbiviidavad töötoad, mis kulmineeruvad tudengite soolonumbrite ja festivali kitarriorkestri meeldejääva kontserdiga.

Kontserdid toimusid Pärimusmuusika Aidas, Viljandi Nukuteatris, Viljandi Jazziklubis, Viljandi Jaani kirikus ning Tallinnas Estonia kammersaalis ja Rakvere kultuurimajas. Koostöös Eesti Jazzliiduga toimusid kontserdid ka Narvas ja Kuressaares.

 

Külasta OÜ Veebiaken kodulehekülge