Viljandi Kitarrifestival 2010

Viljandi Kitarrifestival 2010 on ajalugu. Täname publikut, kõiki osalenud muusikuid ja toetajaid. Eriline tänu Eesti Pärimusmuusika Keskusele ja selle rahvale.

21.- 25. septembril 2010 toimus Viljandis kolmas improvisatsioonilise kitarri festival. Viljandi kitarrifestivali eesmärgiks on edendada improvisatsioonilist ja stiiliülest kitarrimängu.

ulf_175Viljandi kitarrifestivali peaesinejaks oli sel aastal Rootsi tippkitarrist Ulf Wakenius, kes astus suure publiku toetuse ees üles koos lugupeetud Rootsi dirigendi Örjan Fahlströmi ja Estonian Dream Big Bandiga. Oodatult oli see rahvarohkeim sündmus nii saali kui lava poolt vaadates.

Viljandis esinesid veel Ben Monder (USA) koos pianist Kristjan Randaluga, Niklas Winter Soomest koos Siim Aimla ansambliga, Jacob Young Norrast koos kaasmaalasest saksofonist Bendik Hofsethiga, Oleg Pissarenko Quartet ning Paul Daniel oma soolokavaga ülihubases Viljandi Nukuteatris. Viljandi Jaani kirikus esines tunnustatud bassimängija Yves Carbonne Prantsusmaalt, kes musitseeris koos Eesti ühe tunnustatuma bassisti Raul Vaiglaga.

ain_laur_250MTÜ Viljandi kitarrifestival annab välja iga-aastast Tiit Pauluse nimelist Noore Kitarrimängija preemiat, mis aitab ühel väljapaistval Eesti noorel muusikul ennast  kitarriõpingute alal täiendada. Selleaastase preemia laureaat on Laur Joamets. Laur alustas kitarrimängu üheksa-aastaselt ning ta on saanud koolitust oma isalt, kitarrimängija Andres Joametsalt, Peeter Printsilt, Ain Aganalt, Oleg Pissarenkolt ja Ain Vartsilt.

Samuti olid fookuses noored kitarrimängijad Eestist, Leedust ja Soomest, kes osalesid terve nädala vältel õpitubades ja esitlesid oma oskusi kontserdil ningjammsession’itel.

Viljandi Kitarrifestivali peamised koostööpartnerid on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Tallinna Filharmoonia, Eesti Kultuurkapital ja Viljandi Linnavalitsus.

Juba teist aastat toimus kitarrifestivali raames kitarrimeistrite päev, kus ka seekord oli võimalik kohtuda Eesti parimate pillimeistritega, imetleda ja proovida nende pille ning tutvuda kitarri õppematerjalidega. Festivali korraldajad soovivad selle algatusega ka kindlasti järgmistel kordadel edasi minna.

Esinejad

Erki Pärnoja & Kristjan Kallas (EST)
Oleg Pissarenko – Prii Lapse Ilm (EST)
Õpitubade ülesastumised / Tudengiprojektid / Festivali Kitarriorkester
Niklas Winter & Siim Aimla (FIN, EST)
Jacob Young & Bendik Hofseth (NOR)
Ben Monder & Kristjan Randalu (USA, EST)
Paul Daniel – soolo (EST)
Yves Carbonne & Raul Vaigla (FRA-EST)
Ulf Wakenius, Örjan Fahlström & Estonian Dream Big Band /SWE-EST/

Meediakajastused

02.09.2010 Sakala – Septembri lõpp toob Viljandisse tippkitarriste

14.09.2010 ERR uudisteportaal – Nädala pärast algab Viljandi kitarrifestival

21.09.2010 Sakala – Sügis saabub kitarride saatel
21.09.2010 ERR uudisteportaal – Viljandis algab kolmas kitarrifestival
21.09.2010 ETV Terevisioon (Algus kl. 08:46 – 111 min.)

22.09.2010 ERR uudisteportaal – Viljandi kitarrifestivalile tuli muusikuid paljudest riikidest (Pop-up video)
22.09.2010 Eesti Päevaleht – Kitarrist Monder: mind ei köida tuttavad helid

23.09.2010 24 Tundi – Erki Pärnoja ja kitarr väikese kiiksuga

26.09.2010 ERR uudisteportaal – Kristjan Randalu ja Ben Monder on pärast Eestit Saksamaal

27.09.2010 24 Tundi – Laur Joamets sai noore kitarrimängija preemia

September 2010 Ajakiri “Muusika” – Intervjuu Norra saksofonisti Bendik Hofsethiga

Toetajad

toetajad_2010

Külasta OÜ Veebiaken kodulehekülge